12 Yaşındaki Kız Çocuğuna Cinsel Tacizde Bulunan Tarikat Şeyhi

2009 yılında Niğde’de görev yapan bir rehberlik öğretmeni arkadaşım mahkemelerde bilirkişi olarak görev yapıyordu. Bir gün konuyu çocuk tecavüzlerine getirdi ve karşılaştığı olayları anlattı. Büyük bir ürperti içerisinde anlattıklarını dinledim ama anlatılanların da gerçek olmamasını umuyordum çünkü arkadaşımın anlattığına göre mahkemeler bu tür olaylardan kaynaklanan davalarla doluydu kim bilir ortaya çıkmayan kaç olay vardı.

Aradan geçen on yılda çok şey değişmedi malesef. İletişim olanaklarının da gelişmesiyle yaşananlar daha da gün yüzüne çıkmaya başladı ve artık bir çok olydan ve sapıklıktan haberdar oluyoruz.

Bunların içerisinde hayvana tecavüz eden de var, herkesin ortasında yapılan cinsel tacizler de var ve malesef çocuk tacizleri de var.

Bu sadece bizim ülkemizde de değil, yani tarikatlarda gerçekleşen olaylardan dolayı olayı sadece dine bağlamak da yanlış, tüm dünyada bu rezillikler yaşanıyor.

Amerikada devlet yöneticilerinin bile adının geçtiği büyük bir skandal yaşandı mesela, Jeffry Epstein isimli çok zengin bir adamın çocuk yaştaki kızları zenginlere pazarladığı ortaya çıkmış ve sonrasında bu adam intihar (!) etti.

Daha yakın biz zamanda amerikanın büyük alışveriş sitelerinden birinde (wayfair) sıradan ev eşyaları görünümlü kaçırılan çocukların satıldığı iddia edildi. Eşyaların isimleri enteresan şekilde kaçırılan çocukların isimleri ile uyuşuyordu.

Türkiyede çok daha beterleri yaşanıyor malesef. Bilinen bir vakfın yurdunda yıllarca erkek çocuklarına tecavüz edildiği ortaya çıktı.

Türkiyenin en bilinen yazarlarından bir tanesi bir kız çocuğuna tacizden hapse atıldı. Kendisi seksenlerinde bir ihtiyardı bunlar yaşandığında, şimdi cehennemin dibini boylamıştır.

Ve son olarak Uşşaki Tarikatı lideri ‘Fatih Nurullah’ lakaplı Eyyub Fatih Şağban 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Bu tacizi doğrulayan bir de ses kaydı internet ortamında paylaşıldı.

Yazının özeti ne kadar iğrenç bir dünyada yaşadığımız. Çocuklarımız her nerede olursa olsun güvende değil. Bilinen sapıklıkların yanında buzdağının bir de görünmeyen tarafı vardır ki bu çok daha büyük boyutlardadır.

Yani ne desek laf değil!

Yorum yapın