Türkçe ve İngilizce Siteleriniz İçin En İyi Adsense Alternatifleri

Google Adsense internetten para kazanmak isteyenlerin ilk durağı. Çok uzun zamandır aramızda olan bu sistem bir çok kişiyi zengin etti, bir çok kişi ise artık bıkmış durumda. Bu yüzden adsense’in yerini alabilecek en iyi alternatifleri listeledik.

Türkçe Siteler İçin Adsense Alternatifleri

Adsense alternatiflerimizi malesef ikiye ayırmak zorundayız çünkü yurtdışındaki bir çok büyük firma Türkçe sitelere reklam vermiyor. Yine de yurtiçinde bu açığı kapatacak köklü firmalar var. İşte Türkçe siteler için en iyi adsense alternatifleri:

Admatic

Admatic çok uzun zamandır aramızda olan bir Türk şirketi. Adsense gibi, aldığınız bir kod yardımıyla sitenize reklam ekleyebiliyorsunuz.

Ancak temel olarak adsense ile iki temel farkı var, birincisi bu şirket tıklama başına para vermiyor. Diğeri ise sitenizde hedeflenmiş reklamlar sunuzlmuyor. Yani, siteniz ne içerikte olursa olsun aynı reklamları göstereceksiniz.

Reklamstore

Bu şirket de çok uzun zamandır aramızda ve köklü bir şirket. Artık yurtdışına yönelik çözümler de sunuyorlar ve bu yüzden bazı yabancı forumlarda ismine rastladım. Bu şirket tıklama başına reklam verdiği gibi, reklamaction hizmeti ile satış ortaklığı şeklinde de reklam veriyor.

İngilizce Siteler İçin Adsense Alternatifleri

Eğer İngilizce bir siteniz varsa ve ziyaretçileriniz sitenize akın ediyorsa şanslısınız çünkü çok daha fazla alternatife sahipsiniz ve daha çok para kazanma imkanınız da var. İşte ingilizce siteniz için kullanabileceğiniz Adsense alternatifleri;

Media.Net

Aslen Bing Yahoo ortaklığı ile kurulmuş bir şirketti ancak daha sonra çinlilere satıldı. Yine de hala dünyadaki en büyük adsense alternatifi diyebiliriz. Tıpkı adsense gibi içerikle alakalı reklamlar sunuyor ve tıklama oranları da çok iyi.

Adsense den farkı, sadece bağlantı reklamları sunması. Bu yüzden tıklamadan para kazanabilmeniz için ziyaretçinin en az iki tıklama yapması gerekiyor. Buna rağmen, reklam tıklamaları ve kazançları adsensei asla aratmıyor.

Bu şirket ödemeleri payoneer üzerinden yapıyor. Ödeme alt limiti ise 100 dolar. Trafiğiniz iyi ise bu miktara çok kısa zamanlarda ulaşabiliyorsunuz.

Bidvertiser

Yine çok uzun zamandır aramızda olan bir şirket. Tıklama başına ödeme yapıyor. Reklamlar ise, kategorik bazlı. Yani sitenizin kategorisi neyse onla alakalı reklamlar gösteriyor.

Bu sitenin avantajı ise ödeme limitinin sadece 10 dolar olması. Yani bakiyeniz 10 dolara ulaştığında paranızı çekebiliyorsunuz. Dezavantajı ise ödemeyi sadece paypal ile alabilmeniz. Malesef paypal ülkemizde çalışmıyor. Yine de dolambaçlı yollarla bu işi halledebilirsiniz.

Leave a Comment!