Anket Doldurarak Para Kazanmak Gerçek mi? Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

İnternetten para kazanma deyince ilk önce sayılan maddelerden bir tanesi de anket doldurarak para kazanmak. Aylık büyük miktarlarda kazanabileceğinizi öne süren yazılara bile rastlıyoruz.

Peki bu anlatılanlar gerçek mi? Anket doldurarak internetten ne kadar para kazanılabilir?

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak ilk para kazanmam bir şans eseriydi. Yıllardır hizmetlerinden faydalandığım Godaddy şirketi bu hizmetleri değerlendirmek amaçlı bir anket göndermişti. Anketi doldurduğumda 25 dolarlık hediye çeki gönderdiler ve bu hediye çekini türkiyedeki bir çok mağazada kullanabiliyordum.

Dolayısıyla şunu söylemeye çalışıyorum ki, anketleri çok önemseyen ve bu uğurda milyonlarca dolar harcamaya gönüllü büyük şirketler var. Bu da gösteriyor ki anket doldurarak para kazanmak mümkün.

Peki ne kadar para kazanabiliriz? Bazılarının dediği gibi binlerce lira kazanmak mümkün mü?

Türkiyede bu alanda çalışan bir şirket var. Deneme amaçlı üye oldum. İlk zamanlar çok fazla anket gelmese de son zamanlarda günde bir kaç adet anket gelmeye başladı. Son doldurduğum anket yarım saatten fazla sürdü ve karşılığında sadece 5 lira aldım. Yarım saatlik bir anket için 5 lira ki bu bir anket için ödedikleri en büyük miktardı.

Anket doldurmak zor iştir, sıkıcıdır ve her zaman size uygun anketler gelmeyebilir. Ayrıca anket doldurmak uzun süren bir eylemdir. Dolayısıyla sadece anket doldurarak her gün büyük miktarlar kazanmak biraz hayalperestliktir.

Yine de büyük miktarlar kazanan elbette vardır. Bunlar sadece anket doldurarak değil, anket şirketlerinin satış ortaklığı sistemlerini kullanarak da para kazanırlar ve anket doldurarak büyük miktarlarda para kazanmanın tek yolu budur.

Anket doldurarak Para Kazanabileceğiniz Siteler

Peki en güvenilir ve zamanında ödeyen anket siteleri hangileri? Türkiyeden, türkçe anketler doldurarak para kazanabilir miyim? İşte bu sorunun cevapları.

#1 Havucum.com

Havucum.com

Yerli ve yeni bir şirket. Sundukları günlük anket miktarı her geçen gün artmakta. Bu aralar her gün iki hatta üç adet anket gönderdikleri oluyor. Bu anketlerden günlük 5-10 lira arası kazanabilirsiniz.

Havucum.com puan sistemi ile çalışıyor. Her tamamladığınız anket için size puan veriyorlar. Bazen tamamlamadığınız, size uygun olmayan anketler de çıkabiliyor. Bu durumda 50 puan kazanıyorsunuz, teselli olarak. Ortalama bir anketin puanı değişiklik göstermekle birlikte 300 puan diyebilirim.

Hesabınızda 2000 puan biriktiğinde karşılığında 20 liranızı hesabınıza isteyebiliyorsunuz.

#2 Ysense

Ysense

Dünya genelinde çalışan bir şirket. Türkçe destekleri de var ve anketler de Türkçe olarak sunuluyor. Profilinize bağlı olarak size anketler sunuluyor. Siz de bu anketleri doldurarak para biriktiriyorsunuz.

Buradan biriktirdiğiniz paraları amazon hediye çeki olarak isteyebiliyorsunuz. Bu durumda minimum 5 dolar biriktirmiş olmanı gerekiyor.

Paranızı banka hesabınıza çekmek için Skrill, Payoneer ya da Paypal gibi bir aracı kuruluş kullanmanız gerekiyor.Skrill için 5.05, Payoneer için 52 ve Paypal için minimum ödeme tutarı 10 dolar.

Ysense’in bir satış ortaklığı sistemi de var. Satış ortaklığı bağlantısını kullanarak yaptığınız her üye için ülkeye bağlı olarak 0.10-0.30 dolar arası para kazanıyorsunuz. Ve o üyeler 5 dolar kazandığında size de 2 dolar geliyor. Son olarak üye yaptığınız kişilerin yaptıkları her anketten %20 kazanç da siz sağlıyorsunuz.

Sonuç

Anket doldurarak para kazanabileceğiniz bir çok şirket var. Bunları zaman zaman paylaşmaya devam edeceğiz. Yalnız genel olarak anket doldurmak pek tavsiye ettiğimiz bir yöntem değil.

Anket doldururken kendiniz hakkında bir çok bilgi sunuyorsunuz, takdir edersiniz ki bu bir güvenlik meselesi.

Anket doldurmak, yorucu ve sıkıcı bir iş. Bazı anketler çok uzun sürebiliyor. bu işin size kattığı hiç bir şey yok, yani bir şey öğrenmiyorsunuz, eğlenmiyorsunuz.

Leave a Comment!