Az Bilinen Ancak İzlenmeye Değer Güzel Filmler

Netflix hayatımıza girdi gireli izlemediğimiz film kalmadı. Başka platformlara da pek bakmaz olduk açıkçası. Her şeyi tükettiğimizden de eskiden olduğundan daha acınası durumdayız. İzleyecek güzel bir şeyler bulmakta zorlanıyoruz.

İşte böyle durumlarda hayat kurtaracak bir listeyle karşınızdayım. Netflix’te popüler olmayan ama gayet izlenebilir filmleri bu yazımda derledim.

Hadi başlayalım;

#1 Göl Evi

Gizli hazineler bulmak istiyorsak eskilere bakmamız gerekiyor. Yenileri taze taze tüketiyoruz çünkü. Tabii tüketmeye değerse.

Göl Evi, 2006 yapımı bir film. Kadrosunda Keanu Reaves ve Sandra Bullock gibi yıldızları barındırıyor.

Keanu Reaves John Vick serisinde gayet güzel aksiyon işlere imza atmış olsa da bu film aksiyondan ve alışılagelmiş Keanu filmlerinden farklı.

Bu filmde yalnız bir doktor ve bir mimarın mektupla yazışmalarına şahit oluyoruz ancak burada tuhaf ve gizemli bir durum söz konusu. Kahramanlardan bir tanesi günümüzde (2006) yaşarken diğer iki yıl öncesinden yazıyor.

İlginizi çekmeyi başardıysam, iyi seyirler dileyerek burada bitiriyorum.

Göl Evi Tür: Gizem Imdb: 6.8 Yıl: 2006

#2 Bir Hayalet Hikayesi

Bu film şu anda sanırım Netflix’ten kaldırılmış ama yine de başka platformlardan bulunup izlenebilecek bir film.

Eğer aksiyon, heyecan seviyorsanız bu film sizlik olmayabilir. Durağan ve yavaş ilerleyen buna rağmen kendini izleten var oluşçu (bu ne demekse) bir film bu.

Bu filmde öldükten sonra evine bir hayalet olarak dönen adamın hikayesi anlatılıyor. Öyle aşırı görsel efektler, korku, gerilim gibi duygular beklemeyin ama. Ağır bir hüzün ve yalnızlık duygusu sizi bekliyor.

Bir Hayalet Hikayesi Tür: Dram imdb: 6.9

#3 1922

Bu filmi tavsiye edilenler bölümünde görmüş olma olasılığınız yüksek. Şu ana kadar ilginizi çekmediyse ve artık izleyecek bir şey bulamıyorsanız bir şans vermelisiniz.

Bu film 1922 yılında karısını öldüren bir adamın ve ailesinin başından geçen hikaye anlatılıyor.

1922 Tür: Korku Imdb: 6.3 Yıl: 2017

#4 Anne

Yukarda bahsettiğim hayalet filmini beğendiyseniz ve bu film tam bana göre dediyseniz muhakkak bu filmi de beğeneceksiniz.

Xavier Bardemin rol aldığı bu filmde kendi halinde yaşayan bir çiftin evine bilinmeyen davetsiz misafirlerin gelmesiyle hayatlarında gerçekleşen değişimi konu alıyor.

Tabii bu hikayenin görünen kısmı. Bu tür filmlerde arka planda keşfetmenizi bekleyen başka bir hikaye daha vardır.

Ağır ilerleyen, anlaşılmaz ve rahatsız edici. Ben bu filmi bu kelimelerle tarif ediyorum. Bakalım sizin fikriniz ne olacak.

Anne Tür: Dram Imdb: 6.6 Yıl: 2017

#5 Bugün Aslında Dündü

Bir hava durumu spikeri bir kasabadaki dağ sıçanı günü etkinliklerini çekmesi için görevlendirilmiştir. Hiç istemediği bu durumu sindirmeye çalışırken çok daha kötüsü başına gelir. Bu günü tekrar tekrar yaşamak durumunda kalmıştır.

1993 yapımı bu film her ne kadar eski tekniklerle çekildiği için görsel ve ses bakımından biraz eski kalsa da hikaye olarak sizi alıp götürecek kadar akıcıdır.

Bugün Aslında Dündü Tür: Komedi Imdb: 8.0 Yıl: 1993

Leave a Comment!