Azerbaycan- Ermenistan Savaşı

Ahh ülkem ah.. Şu an Türkiye hakkında hissettiğim tam olarak şu; onlarca güreşçi tek bir güreşçiyi sırt üstü getirip tuş etmeye çalışıyorlar ama o tek güreşçi pes etmemiş, direniyor.

Peki daha ne kadar direnebilir? Peki neden bu haldeyiz. Bu coğrafyada yalnız kalmak kaderimiz mi?

Kuzeyde Rusya, Güneyde Araplar, Doğuda İran, Batıda Avrupa ve Yunanistan. Hepsi Türkiyenin sinir uçlarıyla oynuyor ve üzerine geliyor. Türkiye hepsiyle tek başına mücadele etmeye çalışıyor.

Bu durum sadece sınır komşularımız için geçerli değil elbet. Hindistanı bile karşımıza almayı başardık en son yapılan Keşmir açıklaması ile.

Dünyanın her tarafına yetişmeye, her konuda söz söylemeye çalışıyoruz gibi. Peki buna gerçekten gücümüz var mı?

Ayrıca neden düşman olmak zorundayız, suriye ile, mısır ile, libya ile… ve daha niceleri ile.

En son ermenistan azerbaycan topraklarına saldırdı. Azerbaycan da karşılık verince doğal olarak bir savaş durumu çıktı ortaya. Şu anda aldığımız haberlere göre savaş devam ediyor.

Ermenistan Rusyanın güdümünde, bu yüzden Türkiye direk olarak savaşa dahil olamıyor. Öyle görünüyor ki zaten bu Türkiyeyi savaşa sokmak, dikkatini dağıtmak ve Rusya ile arasını açmak için planlanmış bir tuzak. Bilirsiniz büyük devletler böyle şeyler yapar. Mesela bir terör saldırısı ile koca devlete mesaj verir. Bazen beyzbol sopası ile, bazen de mektupla yapar bunu. Her şey mesajdır, her şey tuzak.

Türkiye bu tuzağa düşmemeye çalışıyor ve çatışmaya dahil olmadan, görünüşte, kardeşlerimizin yanında saf tutuyor. Elbette Türkiyenin el altından destek verdiğini herkes biliyor. Zaten Ermenistan da bu propagandayı yaymaya çalışıyor.

Azerbaycan cumhurbaşkanı Aliyev de Türkiyenin bu çatışmada taraf olmadığını dile getirmiş, dünya kamuoyuna.

Ne desem laf değil. Umarım ülkemiz bu zor zamanları atlatır ve bu gariban halk biraz olsun nefes alır. Bizim nesilden geçti artık refah içinde yaşamak, umarım sonraki nesillere nasip olur.

Not: Savaş Azerbaycanın lehine döndü gibi. Azerbaycan haberlere göre Karabağ topraklarınız birer birer geri alıyor. İşin garip tarafı İsrail bu çatışmada Azerbaycanı destekliyor ve Rusya Ermenistanla anlaşmalı olmasına rağmen savaş Ermenistan topraklarının dışında olduğu gerekçesiyle müdehale etmiyor. Bakalım olay neye evrilecek.

Yorum yapın