Herhangi Bir Sitenin Anahtar Kelimelerini Nasıl Bulursunuz?

Rakiplerinizin hit aldığı anahtar kelimeleri bulmak, onlardan bir adım öne geçebilmek için ilk adımdır. Önce anahtar kelimeleri bulur, sonra onlardan çok daha kaliteli içerikler oluşturur ve sitenizin teknik yapısı da yeterliyse onlardan daha üst sıralarda çıkarsınız.

Peki, rakiplerin hit aldığı anahtar kelimeleri ücretsiz bir şekilde bulmak mümkün müdür?

Normalde sırf bu iş için geliştirilmiş onlarca ücretli araç var, malesef ki çok pahalılar ve bizim ulaşım alanımızın dışında kalıyorlar.

Yine de deneme üyeliği alarak kısıtlı bir süreliğine de olsa bu araçları kullanabilirsiniz. Bahsettiğimiz ücretli araçların içerisinde en yaygın olanlar; semrush, ahrefs, spyfu, hatta hepimizin bildiği alexa da var.

Bunlardan ahrefs bir haftalık deneme süresi için 7 dolar istiyor. Spyfu aracını kısıtlı bir şekilde de olsa ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Semrush ve alexa ise ücretsiz bir aylık bir deneme süresi sunuyor.

Bu araçların deneme sürelerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Peki, ücretsiz bir şekilde bu araçların yaptığını nasıl yaparız?

Rakip sitenin kelimelerini ücretsiz bulma

Eski adı ubersuggest olan ve neilpatel tarafından satın alınan bir araç var.

Aracı şu adreste bulabilirsiniz. Neilpatel.com

Yapmanız gereken tek şey arama kutusuna anahtar kelimelerini merak ettiğiniz sitenin adresini yazmak. Dil olarak Türkçeyi seçmeyi unutmayın.

Sitemizin anahtar kelimeleri. (Yeni bir site olduğumuzu unutmayın:)

İşte bu kadar, aşağıdaki seo keywords bölümünden rakip sitenizin hangi kelimeden kaç adet hit aldığınızı görebilirsiniz.

Anahtar kelimelerin tamamını görmek için kayıt yapmanızı isteyebilir. Kayıt ücretsizdir ve google hesabınızla iki tıkla üye olabilirsiniz.

Şimdi ne olacak?

Anahtar kelimeleri öğrendikten sonra yapmanız gerekenler bitmiyor. Öncelikle sitenizin onun sitesinden daha hızlı olduğundan emin olun. Bunun için wordpress site hızlandırma rehberimize bakabilirsiniz.

Not:

Sitenizin gerçekten hızlı olması için sağlam bir hosting ve hızlı bir temaya ihtiyacınız olacak. Biz hosting olarak Turhost, tema olarak da Studiopress temalarını tavsiye ediyoruz.

Ve onun makalesinden daha kaliteli ve uzun bir makale yazmanız gerekecek. Sonrasında ise makalenin olabildiğince yayılması için sosyal medyayı kullanabilirsiniz.

Ve son olarak sabır.

Ekleme: Malesef son güncellemeden sonra ubersuggest ücretli oldu. Aylık 10 dolar gibi bir ücret istiyor. Yine de ücretsiz olarak hizmetten sınırılı bir şekilde faydalanabiliyorsunuz.

Son olarak anahtar kelime bulmak için ücretsiz araçlara şu yazımızdan göz atabilirsiniz.

One Response

  1. gastrofoodtr Temmuz 15, 2020

Leave a Comment!