İngilizce Niche Siteniz İçin En Hızlı WordPress Hosting Servisleri

Hız, arama motorlarının en önem verdiği değerlerin başında geliyor. Arama sonuçlarında yükselmenin ilk şartı kaliteli içerik ise ikinci şartı da hızlı bir sitedir.

Ancak hızlı bir site sahibi olmak o kadar da kolay bir iş değil. Özellikle wordpress yazılımını kullanıyorsanız ki büyük çoğunluk kullanıyor, wordpress sitenizi hızlandırmak için yerine getirmeniz gereken onlarca görev var.

WordPress sitenizi nasıl hızlandırırsınız konusunu daha önce inceledik. İsterseniz şuradan bir kez daha göz gezdirebilirsiniz.

Bu listede üst sıralarda bulunan hızlı ve kaliteli bir hosting seçimi yapmak maddesini ise bu yazımızda işleyeğiz.

Site hızını etkileyen önemli faktörlerden bir tanesinin lokasyon olduğunu daha önce söylemiştik. Siteniz hangi ülkeye hitap ediyorsa, sunucunuz da o ülkede olmalı.

Eğer İngilizce bir site yapıyorsak ve hedefimiz amerika ise, sunucu lokasyonumuz da amerika olmalı. Ancak, o kadar şirketin içinde doğru hosting şirketini bulmak da zor iş.

Çok büyük şirketler, küçük şirketler, hızlılar yavaşlar… İnternette aradığınız sonuçlar ise genellikle yanıltıcı oluyor. Çünkü bu yorumların nerdeyse tamamı satış ortaklığı bağlantıları içeriyor. Yani yazıyı yazan kişi sizin üzerinizden para kazanıyor.

Bu yüzden genellikle deneme yanılma yolu ile doğruyu bulmaya çalışırken rüzgara kapılmış yaprak gibi savruluyoruz. Neyse ki siz şanslısınız çünkü bu yazıda ingilizce siteniz için en hızlı wordpress hosting servislerini inceleyeceğiz.

İşte benim tecrübelerime göre en hızlı yabancı wordpress hosting şirketleri:

#1 Servebolt

ServeBolt isminin hakkını veren bir şirket.

Bolt kelime manasıyla yıldırım, şimşek gibi anlamlara geliyor. Bu şitket isminin hakkını fazlasıyla veriyor ve yıldırım gibi hızlı bir wordpress hosting hizmeti sunuyor.

Yeni yüklenmiş ve hiç bir eklenti yüklenmemiş bir wordpress sitesinin yüklenme süresi nerdeyse saniyenin onda biri. Üstelik bu hızlara nerdeyse hiç özel bir ayar yapmadan, cdn kullanmadan ulaşıyorsunuz.

Bu şirketin en kötü tarafı, fiyatı. Malesef biz garibanlara hitap etmiyor. Daha çok büyük ve kazanan siteleri hedef alıyor.

Sadece üç site barındırabileceğiniz başlangıç paketi tam 99 euro. Eğer bu işi hobi olarak yapıyorsanız ve fazlaca paranız varsa ya da para kazanan yüksek trafikli bir siteniz varsa hiç düşünmeden sitenizi taşıyabilirsiniz. Zira başlangıç paketi ile 1.000.000 ziyaretçili bir wordpress sitenizi rahatlıkla barındırabilirsiniz.

Servebolt görece yeni bir şirket olmasına rağmen yapılan tarafsız testlerde en yüksek skorları almayı başarmış. Şuradaki hosting testlerindeki sonuçları bir inceleyin. Tamamen mükemmel sonuçlar.

Sitelerine kayıt olduğunuzda denemeniz için size ücretsiz bir paket tanımlıyorlar. Böylece sitenizi taşıyıp aradaki hız farkını rahatça görebilirsiniz.

İndirim

İlk ödemenizde 100€ indirim kazanmak için GETSTARTED kupon kodunu kullanın. Buraya tıklayın!

#2 Wpxhosting

Son zamanların hız konusunda konuşulan şirketlerinden bir tanesi. Bir önceki seçeneğimizden de oldukça ucuz.

Bu site yaklaşık 10mb’lık bir sayfayı bir saniyenin altında yüklemek gibi etkileyici bir performansa sahip.

Test konusu site wpxhosting şirketinin sahibine ait. Söz konusu teste buradan ulaşabilirsiniz:

https://tools.pingdom.com/#5ab68da6de000000

Bu şirketin en düşük paketi 20$’dan başlıyor. İnternette indirim kuponları bulabilirsiniz ve yıllık alımlarınızı daha ucuza getirebilirsiniz.

Ekleme: Hız konusunda gerçekten takıntılıysanız, tek site için kullanabileceğiniz micro paketine buradan ulaşabilirsiniz. Fiyatı yıllık ödemelerde 10,88$

https://wpxhosting.com/page/micro

#3 Incendia Web Works

Bizzat kullandığım ve tecrübe ettiğim bir şirket. Oldukça ekonomik. En düşük paketleri aylık sadece 1.88$. Gönül rahatlığıyla alıp hızlarını deneyebilirsiniz.

Ben sitemi godaddy.com’dan buraya taşıdığımda sitemdeki değişikliği şöyle ifade edebilirim;

Aşağıda sitemi taşımadan önce ve taşıdıktan sonra Pingdom üzerinde yaptığım hız testleri var.

Taşımadan önce site hızı

Burada da taşıdıktan sonraki hız testi sonuçları. Hız yüzde yüden daha fazla artmış nerdeyse. Üstelik eklenti ve ayarlarda hiç bir değişiklik yapmadan.

Taşıdıktan sonra site hızı

Her bütçeye uygun üç adet hosting şirketini tanıttık. Bunlardan birini seçme şansı bulduğunuzda, ingilizce siteniz için en önemli adımlardan birini halletmiş olacaksınız.

Leave a Comment!