Google Dökümanları Kullanarak Makale Yazma Hızınızı Artırmak

Blog yazmanın en zor taraflarından bir tanesi de sürekli makale yazmak zorunda kalmaktır notta Eğer sitenizi sürekli güncel tutmaz sanız arama motorlarında kolayca yükseltemezsiniz, ziyaretçileriniz bir süre sonra sizi terk etmek zorunda kalır. 

Ancak bloğunuzu her zaman güncel tutmak o kadar da kolay değildir. Çünkü bir makale yazmak çok zamanınızı alır. Google’a göre makaleler oldukça uzun ne detaylı olmalıdır bunun için çok araştırma yapmalı ve yazarken kelime kalabalığı yapmadan anlatılmak istenen En kısa haliyle anlatılmalıdır. Bu iki kriteri bir araya getirmek belki de dünyanın en zor şeydir. Peki ya makale yazma sürecinizi hızlandırmanın bir yolu olsaydı, güzel olmaz mıydı.

Teknolojinin gelişmesi ile artık makalenizi çok daha hızlı bir şekilde yazabilirsiniz nasıl bak.  aslında Aslında her zaman elinizin altında olan bir teknolojiyi kullanarak bu teknoloji sesi yazıya çeviren teknoloji.

Yani makalemizi yazarak değil konuşarak yazacaksınız Böylece yazmaya ayıracağınız zaman belki de 10 kat kısalacak ve üretkenliğin iz artacak Şimdi bunu adım adım Nasıl yaparız ona bakalım.

 önce Google dökümanlar sayfasını açıyoruz ve makalenizi bir isim veriyoruz sonra araçlar bölüm Sesli yazma ya da ingilizcesiyle voice typing özelliğini açıyoruz bunu yaptığımızda ekranda bir mikrofon resmi görünüyor görünüyor mikrofon resmi atıp diyor ve konuşmaya başlıyoruz hafta.

Google konuştuğumu ve buna Oldukça hızlı ve doğru bir şekilde yapıyor sonrasında bize düşen ise makalemizi kontrol etmek ve ana hatlarını çizmek olacak o kadar basit

Bu şekilde 1000 kelimelik bir makaleyi Sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yazıya dökebilirsiniz .Tabii ki öncesinde araştırma yapmak zamanınızı yine alacaktır ama yazma hızınızı ve üretkenliğin izi kat ve kat artıracak sınız ne yaptın

Benim bu makaleyi Google dökümanları sesli yazma özelliğini kullanarak sadece 3 dakikada yazdığımı belirtmem gerekir.

Leave a Comment!