Kılıçdaroğlu’nun Tarihi Konuşması

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu mecliste tüm muhaliflerin takdirini kazanan güzel bir konuşma yaptı. Herhangi bir partinin taraftarı olmasam da benim de hoşuma giden bir konuşma oldu.

Konuşmanın konusu genel olarak AKP’nin yaptığı yolsuzluklar idi. Konuşma sırasında bazı milletvekilleri “aday olsana” şeklinde sataşmada bulundular. Kılıçdaroğlu da siz benim aday olup olmayacağımı nereden biliyorsunuz diye cevap verdi.

Bundan bir hafta kadar önce Kemal Kılıçdaroğlu telefonlarının dinlendiğini söylemiştir. Bu cevabın dinlenmeyle alakalı bir cevap olduğu da söylenebilir. Yani o duruma gönderme yapıyor.

Diğer taraftan da Kılıçdaroğlunun bu konuşmasından aday olabileceğine dair bir ipucu da çıkıyor. Bu çıkarımdan yola çıkarak, hemen destek mesajları da geliyor, mesela cumhurbaşkanı, onun adaylığının parti ve ülke için hayırlı olacağını söylemiş. CHP’nin dik başlı muhaliflerinden İnce de ince bir mesaj göndermiş. Aday olursa desteklerim diye.

İncenin kendi partisini kurma yolunda olduğunu hatırlatmaya gerek var mı bilmiyorum. Böyle bir hareketin de kime asıl yarayacağını anlatmaya gerek yok. CHP’den çok fazla olmasa da oy çalacaktır ve bu durum AKP den başka kimsenin işine gelmeyecektir.

Kılıçdaroğlunun adaylı bana öyle geliyor ki, İncenin CHP’den koparabileceği oylardan çok daha değerli ki, kalıp destek vermeye yönelebiliyor.

Tuhaf!

Yorum yapın