En İyi Kopya İçerik / Özgünlük Kontrol Araçları

İnternet kolay yoldan para kazanmak isteyen insanlarla dolu. Gerçek hayatta olduğu gibi sanal dünyada da malesef yatarak para kazanma diye bir şey yok. Gecenizi gündüzünüze katarak çalışmak, özgün içerikler üretmek zorundasınız.

Özgünlük söz konusu olunca, İngilizcede “Plagiarism” araçları dediğimiz; bir içeriğin kopya mı çalıntı mı yoksa özgün mü olduğunu bulmamıza yarayan araçlar var.

Bu araçlar içerisinde en meşhuru copyscape gibi duruyor ancak malesef copyscape paralı. Yine de şanslıyız, içeriğimizi kontrol edebileceğimiz çok güzel ücretsiz araçlar da var, ve bence az sonra bahsedeceğim araç ücretlilerden bile daha iyi.

Bunu nasıl söyleyebiliyorum?

Zaman zaman internetten grammarly hesapları bulup test ediyorum. Grammarly internet üzerindeki en popüler ve güvenilir yazım, imla araçlarından bir tanesi ve içeriğin orijinalliğini de kontrol edebiliyor. Ve bahsedeceğim bu ücretsiz araç ondan bile iyi diyebilirim. Tek dezavantajı, malesef Türkçe desteği yok.

En İyi Kopya İçerik – Özgünlük Kontrol Araçları

En iyi içerik kontrol araçları listemize başlıyoruz. Başlamadan önce şunu unutmayın, içeriğinizi kendiniz yazmış olsanız bile özgünlüğünü kontrol edin. Hatta tek bir araçtan kontrol etmeniz yeterli değil, bir kaç araçtan kontrol edin ki işinizi garantiye alın.

1.Quetext

Benim İngilizce içeriklerimi kontrol ettiğim en gelişmiş ücretsiz araç. Üyelik gerektirmiyor (şimdilik) ve sinir bozucu karakter sınırı yok.

Bu sitede yazılarınızı düzeltmek isterseniz ya da sıfırdan makale hazırlatmak isterseniz, bu ihtiyaçlarınızı gidermek için ek hizmetler de var.

Quetext web sitesine gitmek için tıklayın: Quetext

3. DubliChecker

Dublichecker ücretsiz versiyonu sınırlı da olsa kullanılabilecek kaliteli bir araç. Bu siteden 1000 karaktere kadar olan makalelerinizi ücretsiz kontrol edebilirsiniz. Bu aracın bir başka güzel özelliği de direk URL girerek de makalelerinizi kontrol edebilmeniz.

Dublichecker sitesine gitmek için tıklayın: Dublichecker

3. Neo Pagiarism Checker

Bu aracı daha önce duymuş olma ihtimaliniz çok düşük. Hizmetin ne kadar devam edeceği konusunda da şüphelerim var ancak itiraf etmek gerekir ki gerçekten kaliteli bir araç ve işinin gereğini yapıyor.

Bu araçta 500 kelime sınırı var, bu yüzden uzun bir yazıyı kontrol edecekseniz bölüp kontrol etmeniz gerekiyor.

Bu aracın en güzel tarafı da Türkçe makaleleriniz için de kullanılabilir oluşu. Bu araç Türkçe dilini destekliyor.

NeoPlagiarism aracına gitmek için tıklayın: Neo Plagiarism

Sizin de kullandığınız ve memnun kaldığınız özgün içerik kontrol aracı varsa yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave a Comment!