Milletin Aklıyla Dalga Geçen Maliye Bakanı

Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı her açıklamayla milletin sinir uçlarıyla biraz daha oynuyor ve halkı gerizekalı yerine koyuyor.

Kendisi bu milletin başına gelen en kötü maliye bakanı bile olabilir.

Önce kötü giden ekonomi hakkında siz bilmiyorsunuz ama ekonomimiz çok iyi gibisinden açıklamalarla milletin kafasını karıştırmaya çalıştılar. Vatandaş da demek ki sadece benim ekonomim kötü gibisinden bir düşünceye belki kapılmıştır.

Sonuçta gaz lambası tekniği diye bir teknik var araştırın. Birisine onun düşüncelerinin ne kadar saçma olduğunu sürekli ve istikrarlı bir şekilde, onu aşağılayarak söylerseniz sonunda o kişi ne kadar doğruyu biliyor da olsa kendini sorgulamaya başlar.

Kafayı yeme derecesine kadar gider bu.

Lakin bizde öyle olmadı da, damat beyin açıklamaları yüzünden sinir krizleri geçirir olduk. Ekonominin kötü olduğu artık kendileri tarafından da kabul edildiği için önceki taktik de suya düştü. Biraz daha devam etseler belki de başarırlardı.

Damat bey açıklamalarının birinde de doların artmasıyla ilgili “Dolarla mı maaş alıyorsunuz?” diye sorarak muhtemelen bir çok vatandaşın iltifatlarına mazhar oldu. Keşke maaşımızı sizin gibi ya da yandaş müteahhitler gibi dolarla alabilsek, o zaman Türk Lirasının değer kaybetmesine üzülmez, aksine sevinirdik. Ancak durum malesef öyle değil, azalan tlnin değeri ve bizim cebimizdeki para, artan dolar ve buna bağlı her şeyin fiyatı. Bir ekonomi bakanının böyle konuşması ise dünyanın en talihsiz olayı.

Damat beyimizin son bombası da yine dolar kuruyla alakalı olarak “Ben kura bakmıyorum.” demesi. İnsanın neye bakıyorsun ulan demesi yetmiyor elbet. Bakınız kış geliyor, evimizde yakacağımız doğal gaz ve kömür bile artık dolarla satılıyor.

Bu, Anadoluda ücra bir ilçede bir apartman dairesinin asansöründe yazıyor.

Damat bey devletin herkese bedava kömür vermediğini aklına getirsin bir ara.

Yorum yapın