Sahte Diploma Meselesi

Güne damga vuran haberlerden bir tanesi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eski AKP milletvekili bir zatın tüm bu görevleri sahte ortaokul diploması ile yapmış olduğu haberi

Türkiyede artık hiçbir şeye şaşırmayacağım diyorum ama hergün ama her gün yok artık bu kadar da olman dediğim bir sey çıkıyor.

Malum diploma meselesi yeri bir durum değil. şu anda devletin en üsk kademesinde olan şahsın da diploması olup olmadığı uzunca bir süre tartışıldı. Kendileri henüz iste diplomam burada deyip elestirileri bertaraf edebilmiş değil.

Mesele berda insanların diploma sahibi olması yada olmaması değil, mesele ortada dönen ve devletin en üst kademesie kadar sinmiş olan bu sahtekarlık.

Adalet hak hukuk gibi kavramların yerle bir olması. Eskiden yaşder görünürde de olsa hesaba katılır, olmadı millet ne derdiye düşünülürdü.

Ar damarı o kadar adladı ki artık ne millet ne de başka birsey umurlarında. Yapılan hersey milletin gönünün Taire baca baka millete rağmen yapılıyor.

ne desenlaf değil.

Yorum yapın