Tek Tıkla, Ücretsiz Ghost blog Açmak

Ghost blog açık kaynaklı node.js üzerine kurulmuş bir blog yazılımı. Tıpkı wordpress ücretsiz ve açık kaynak kodlu ancak wordpressten farkı sadece blog yazmak için yazılmış olması. Bu sadeliği ve hızı da beraberinde getiriyor.

Ghost nedir?

Ghost açık kaynaklı bir blog yazılımıdır. WordPressin karmaşıklığından ve hantallığından yakınan geliştiriciler ona alternatif olması için kodlamışlar ve açık kaynak olarak da piyasaya sürmüşler.

Ancak ghost nodejs tabanlı olması dolayısıyla wordpressin çalıştığı apachi sunucularda çalışmaz. Bu da beraberinde bir hosting problemini de getiriyor.

Malesef ghostu barındırabileceğiniz paylaşımlı hosting paketleri dünyada bile çok az. Bu da geriye tek bir seçenek bırakıyor, vds, ya da vps hosting paketleri.

Aslında bunun gözünüzü korkutmaması gerekiyor, çünkü google cloud, azure, amazon aws gibi bulut tabanlı sistemlerde bir kaç basit adımda kurulup hazır hale getirilebiliyor.

Yine de bu çözüm hala ekonomik bir çözüm değil. O yüzden sıradaki bölüm sizi çok sevindirecek. Ücretsiz ghost blog açmak.

Ücretsiz Ghost Blog Açmak

Ghost blog yazılımını denemek, sadeliğini ve şıklığını görmek ve hatta canlı sitenizi kurmak için bir sistem var.

Digitalpress ile bunlarım tümünü tek tıkla yapabilirsiniz. Hatta kendi domaininizi bağlayıp ghost ile blog yazmanın keyfini de sürebilirsiniz.

Tamamen ücretsiz.

Ancak bu sistem masraflarını karşılamak için sitenizde sizi ve ziyaretçilerinizi rahatsız etmeyecek reklamlar yayınlıyor.

Bu reklamlardan kurtulmak isterseniz de ücretli sürüme geçmeniz gerekiyor.

Ücretsiz ghost blog açmak için tıklayın: Digitalpress

Leave a Comment!