En İyi Ücretsiz WordPress Blog Temaları [2021]

WordPress dünyadaki sitelerin nerdeyse yarısının altyapısını oluşturuyor. Bu milyarlarca site demek.

Açık kaynaklı ve ücretsiz olduğu için de arkasında devasa bir topluluk var. Bu topluluk da sürekli bir şeyler üretiyor. Bu da sınırsız tema ve eklenti seçeneklerini bir araya getiriyor.

Geriye tek bir sorun kalıyor. Bu yüzbinlerce tema ve eklentinin içerisinden en kaliteli ve doğru olanı seçmek. Göründüğünden çok daha zor bir iş.

Size yardımcı olmak adına bu yazımda en güzel ücretsiz wordpress blog temalarını paylaşıyorum. Zevkleriniz doğrultusunda sitenize kurup kullanabilirsiniz.

Ücretsiz WordPress Blog Temaları

Daha önce de belirttiğim gibi wordpress söz konusu olduğunda seçenekler sınırsız oluyor. Ama kaliteli olanlarını seçmek önemli zira bu seçim sitenizin nihai başarısında da etkili olacak.

Bu yazımızda yazılarınızı sergilemek için açacağınız blogunuz için uygun ücretsiz blog temalarını paylaşacağız.

Bu temaları seçerken kriterlerimiz şunlardı;

  • Ücretsiz olması
  • Hızlı olması
  • Kullanışlı Olması

Tabii ki şık olması da bir diğer kriter ancak biz “Content is the king” geleneğinden geliyoruz. Yani “içerik kraldır”. Eğer sitenizde kaliteli içerikler paylaşıyorsanız bu temalar üzerlerine düşeni halledecektir.

İşte sizin için seçtiğim ücretsiz wordpress blog temeları;

#1 Blocksy

Blocksy sayfa oluşturucular için oluşturulmuş harika bir tema. Ücretli versiyonu ile onlarca hazır tasarımı direk sitenize uygulayabiliyorsunuz. Ancak ücretsiz versiyonda da çok güzel tasarımlar var.

Bu temanın öne çıkan yanları, temiz hafif ve özelleştirilebilir olması.

#2 Occasio

Occasio hız tutkunları için üretildi. Basit bir arayüze ve temiz bir kodlamaya sahip. Hız konusunda gerçekten iddialı.

#3 Hueman

Hueman en eski ve kaliteli wordpress temalarından bir tanesi. Çok farklı şekillerde özelleştirebiliyorsunuz ve gayet de profesyonel duruyor.

Çoğu ücretli wordpress temasından daha kaliteli diyebilirim.

#4 Awaken

Awaken haber magazin tarzında bir tema. Eğer bu tarz görünümü seviyorsanız ve biraz da klasik takılmak istiyorsanız kullanmak isteyebilirsiniz.

#5 Colormag

Colormag de haber magazin tarzı wordpress temaları içerisinde en göze çarpanlardan bir tanesi. Bir çok blogcunun ilk tercihi.

#6 Mission News

Haber magazin temaları içerisinde hak ettiği yeri bulamadığına inandığım temalardan bir tanesi.

Temiz ve okunurluğu yüksek. İçerisinde hazır reklam alanları barındırıyor. Gazete tarzı tema arayanlar ve eskiyi özleyenler için ideal.

#7 Neve Blogger

Neve sayfa oluşturucular için hazırlanmış temalardan bir tanesi. Doğal olarak ücretli ve ücretsiz versiyonları var.

Blogger teması ücretsiz kullanabileceğiniz tasarımlardan bir tanesi. Hafif, hızlı, minimal ve modern.

#8 Foodica

Foodica adından da anlaşılacağı üzere öncelikle yemek blogları göz önünde bulundurularak tasarlanmış. Yine de sağlık, yaşam tarzı bloglarınız için şık, sade ve taze bir grünüm sunabilir.

#9 Blogging Box

Blogging Box premium wordpress teması denilince ilk akla gelen şirketlerden biri olan MyThemeShop firmasının tasarladığı ve geçmişte ücretli sunduğu temalardan bir tanesi.

Bu tema ve benzeri onlarca temayı sitelerinden indirip görül rahatlığıyla sitelerinizde kullanabilirsiniz.

Tasarım olarak şık, temiz kodlanmış ve hızlı bir tema. Gayet kullanışlı ve kolay bir yönetim paneline de sahip. Yani temanızı zevkinize göre özelleştirebilirsiniz.

#10 Vertex

Vertex görsel ağırlıklı siteler için tasarlanmış güzel bir tema. Gezi ve fotoğrafçılıkla alakalı siteleriniz için güzel bir seçim olabilir.

#11 Cool

Cool teması da tıpkı Blogging Box teması gibi mythemeshop tarafından geliştirilmiş güzel bir tema.

Gözü yormayan, kolay okunur, kişiselleştirilebilir özellikleriyle öne çıkan, hem blog hem de haber magazin tarzı sitelerinizde kullanabileceğiniz bir tema.

Bu yazımda en beğendiğim ücretsiz wordpress blog temalarını listeledim. Bu listeyi sürekli güncellemeyi düşünüyorum. Böylece yeni başlayan blogcular için kolaylık olur.

Sizin de beğendiğiniz wordpress temaları varsa yorumlarda belirterek listeme katkıd bulunabilirsiniz.

Leave a Comment!