İngilizce Siteniz İçin En Ucuz Yabancı Hosting Şirketleri

İngilizce bir site açmak, Türkçe site açmaktan bir çok bakımdan avantajlı. Öncelikle tüm dünyaya hitap ettiğini için hedef kitleniz büyüyor, bunla birlikte reklam veren sayısı da arttığı için kazançlarınız da potansiyel olarak artıyor.

İngilizce bir siteyi satmak çok daha kolay, eğer belirli bir potansiyele sahip kaliteli bir site kurmayı başarırsanız müşteriler sizi kendileri buluyor. Şu ana kadar İngilizce bir sitemin elimde kaldığını görmedim, her zaman bir alıcısı var.

Bununla birlikte ingilizce site açmanın dezavantajları da var tabii, her şeyden önce rekabet çok fazla. Rekabetin düşük olduğu bir alan bulmak çok zor. Nasıl ki, Türkçe arama sonuçlarını haber siteleri domine ediyor, ingilizce aramaları da domine eden dev şirketler var.

Yine de İngilizce siteler açmak avantaj bakımından öne çıkıyor. İngilizce bir site açmaya karar verdiyseniz de halletmeniz gereken en önemli aşamalardan bir tanesi hosting konusudur. Hosting seçerken göz önünde bulundurmanız gerken en önemli konulardan bir tanesi lokasyondur.

Hedef kitlenize en yakın lokasyonu seçmeniz gerekir. Bu yüzden İngilizce bir site için Türkiyeden hosting almak mantıksızdır.

En Ucuz Yabancı Hosting

İngilizce siteniz için hosting bakıyorsanız, bilmeniz gereken en önemli şey hedef kitle seçimidir.

En değerli trafik, size asıl parayı kazandıracak olan trafik Amerika, Kanada ve İngiltereden gelecek trafiktir.

Güney afrika gibi bazı ülkeler de İngilizce konuşur ama buradan gelecek trafik size büyük paralar kazandırmaz. Bu yüzden hedef kitlenizi, daha doğrusu hedef ülkenizi doğru seçmeniz gerekecek.

Ülke sorununu hallettikten sonra da sıra o ülkeden hosting sağlamaya geliyor. Burası çok önemli, hangi hedef kitleyi seçtiyseniz, oraya en yakın yerden hosting hizmeti almalısınız.

İngilizce deyince benim aklıma Amerika gelir. O yüzden amerika lokasyonlu hostingleri tavsiye edeceğim. İşte en uygun yabancı hosting sağlayıcıları.

#1 Hostinger

Hostinger en eski hosting şirketlerinden bir tanesidir. Eskiden ücretsiz hosting sağlıyorlardı, bu şekilde yeni başlayan ve bu işe para yatırmak istemeyen webmasterların en sevdiği şirketlerden biriydi.

Zamanla ücretsiz hosting sağlamaktan vaz geçtiler. Bunun yerine ucuz ve kaliteli hosting sağlama yoluna gittiler. Şu an dünyanın en ucuz hosting şirketlerinden bir tanesi olmasına rağmen kalite konusunda bir çoğundan önde bulunmaktadır.

İşte hostinger şirketinin paketleri:

Hostinger Hosting Paketleri

#2 Namecheap

Namecheap özellikle alan adı piyasasında isim yapmış büyük ve güvenilir bir şirkettir. Yakın zamanda hosting işini de ciddiye almaya başladılar ve gayet uygun fiyata hosting sağlamaya başladılar.

Bazen kampanya dönemlerinde yıllık 1 dolara bile hosting satın almak mümkün olabiliyor ama şu anki ücretlendirmelerinde en ucuz paket aylık 1.44 dolar. Bu pakette 3 adet site barındırabiliyorsunuz.

Namecheap hosting paketleri

#3 Godaddy

Godaddy deyince akla domain gelir. Dünyanın en büyük domain sağlayıcısı konumunda kendisine sağlam bir yer edindi. Her geçen gün yaptığı yeniliklerle de zirvede kalmayı başarıyor.

Godaddy hosting konusunda da gayet iyi bir yerde. Yeni başlayanların gayet rahatlıkla kullanabilecekleri hızlı ve ucuz paketlere sahipler.

Godaddy Hosting Paketleri

Godaddy’nin en küçük paketinin fiyatı aylık 10 lira. Bu pakette sadece 1 site barındırabiliyorsunuz. Birden fazla site barındırmak isterseniz yıllık 20 liralık paketten almanız gerekiyor. Tabii bunlar indirimli ücretleri, merak etmeyin Godaddy’de indirimler bitmez, paketinizin bitmesine yakın godaddy müşteri hizmetlerini ararsanız indirimli olarak devam etme şansı vereceklerdir.

#4 Goiww

Eğer tek bir site barındıracaksanız, incendia web works yani goiww sizin için ideal. Bu adamlar da idealist adamlar. Kendileri kaliteli ve ucuz hizmet sunmak gibi bir idea belirlemişler ve bu uğurda gayet iyi gidiyorlar.

En düşük paketleri 1.88 dolar. Bu yeni bir site için rahatlıkla yeterli bir paket. Eğer süper hızlı paketlerden seçmek isterseniz üzerine 10 dolar vermeniz gerekiyor ki hiç gerek yok.

Goiww Hosting Paketleri

Sonuç

Güvenilir ve ekonomik hosting servislerini tanıttım. Eğer sizin de bildiğiniz ve tecrübe ettiğiniz yabancı hosting şirketleri varsa lütfen yorum alanından paylaşınız.

Leave a Comment!