Vatandaşı olmasak Türkiye eğlenceli ülke, aslında!

Cumhuriyet gazetesinin internet sitesinde bir haber okudum ve istemsizce kahkaha attım. Çok da gülünecek bir durum yok aslında ama kendimi tutamadım.

Haberde, Bilal Erdoğanın imam hatip lisesinden arkadaşının Aykut Emrah Polat’ın TMSF’nin İstanbul Ataşehirde sahip olduğu arsa üzerine yapılacak inşaat işini pazarlık usülü ile çıkardığı ihalenin 280.4 milyon tl ile aldığı haberinin engellendiği, haberin engellenmesi üzerine yapılan engellenme haberinin de engellendiğini yazıyor.

Tabii kafanız karıştır biraz. Haberin metni şöyle:

Engel Haberine de erişim engeli geldi.

TMSF’nin İstanbul Ataşehirde sahip olduğu arsa üzerine yapılacak inşaat işini pazarlık usülü ile çıkardığı ihalenin 280,4 milyon tl ile Bilal Erdoğanın imam hatipten arkadaşı Aykut Emrah Polat’ın almasına ilişkin haberlere getirilen erişim engeline dair yapılan haberlere de erişim engeli getirildi.

Cumhuriyet Gazetesi

Bu arada 12 yaşındaki çocuğa cinsel tacizde bulunan tarikat şeyhi hakkında yapılan haberlere de engelleme geldiğini gördüm.

Tabii devletin bu tür haberlere erişim engeli getirmesinin bir sebebi olmalı. Benim aklıma gelen vatandaşın böyle büyük paraların döndüğü haberleri okuyarak moralinin bozulmasının engellenmek istenmesi, zira vatandaşın cebinde beş kuruşu yok, ve bu ihale haberleri morallerini bozabilir.

Şeyh olayında ise aklıma gelen yine halkın morali ile alakalı olması. Böyle çirkin olayların halkın bilgisinden saklanarak halkın morali yüksek tutulmak isteniyor.

Ne kadar düşünceli bir devletimiz var.

Yorum yapın