Acemi Webmasterların her gün okuması gereken yazı

Her gün onlarca acemi webmaster internetten para kazanmak için yola çıkıyor. Gerçekten para kazanmayı başarabilenlerin sayısı ise belki binde belki on binde bir. Peki bu kadar kişinin yaptığı ortak hata nedir? Pes etmek.

İnternetten para kazanmak öyle kolay bir şey değil. Eskiden kolaydı itiraf ediyorum ama artık kolay değil. Çok çalışmanız, kafa yormanız, araştırmanız, öğrenmeniz ve yeni şeyler denemeniz gerekiyor. Ancak bu yolda sizi onlarca, yüzlerce hayal kırıklığı bekliyor olacak. İşte tam da bu noktada şunu hatırlamanız gerekiyor, vaz geçme.

Geçenlerde bir internet forumunda, ayda 60000 dolar kazanmayı başarmış birinin paylaşımını okudum. Bu şekilde para kazanmayı başarmış binlerce örnek var, ama bu adamın biz acemilere söyleyeceği bir şeyler vardı, faydalı bir şeyler. İşte o yazıyı kabaca çevirerek burada paylaşıyorum:

Selam Millet, nasılsınız?

Umarım çabalamaya devam ediyorsunuzdur. Orda burda internetten para kazanmaya çalışan ve nihayetinde pes eden bir çok insan görüyorum. Burada, adsense hesabımdan bir ekran görüntüsü paylaşmak istedim.

İnternetten para kazanmak için çok çabaladığınızı görüyorum. Umarım bu yazı sizi motive edecek ve şikayet etmeyi bırakıp ve kıçınızı kaldırıp doğru şeyler yapmanızı sağlayacaktır.

Yakın zamanda tek bir ayda 60 bin dolar kazandım. Sizin için harika bir motivasyon kaynağı. Evet, internetten para kazanmak mümkün. Kendi imparatorluğum için beş senedir çalışıyorum ve tüm bu çabalar, uykusuz geceler, fedakarlıklar işe yaradı. Bu kazançlar sitelerimden geliyor ve ben bu siteleri yıllar içinde yaptım. Gelirlerimin çoğunluğu niş sitelerden olmakla birlikte bir kaç tane de otorite sitem mevcut.

Bu resmi facebook profilimde paylaştığımda onlarca insan bunu nasıl başardığıma dair mesajlar gönderdi. Benden kendilerinin de bunu nasıl başaracaklarına dair tüyolar istediler.

1. Pes Etme

Acemi webmasterlar için aslında tek sorun çok çabuk pes etmeleri. İnternette bir kaç cezbedici gelir beyanı görüp internetten para kazanmanın çok kolay olduğuna dair hayallere kapılıyorlar. İnternette gördükleri bir şeyler hakkında basit bir site yapıp bir hafta sonra da kendilerini neden para kazanamadıklarına dair sorgulamaya başlıyorlar.

Başarmak için harekete geçmek ve fazladan yol almanız lazım. Evet, pazar oldukça rekabetçi bu günlerde. İşte tam da bu yüzden rakiplerinizden daha fazla çabalamanız ve hazineyi kapmanız lazım. Para orada, yukarda ve oraya ulaşmak için oldukça zorlu bir yol var.

Yeni şeyler deneyin. Harekete geçin ve deneyler yapın. Kendi stratejilerinizi icat edin. Birazcık kendi beyninizi kullanın. Bunu yapmaya başladığınızda sizi durduracak hiç bir şey yok.

Bu tek gecede gerçekleşebilecek bir başarı değil. Hepsi yıllar süren sıkı çalışmaların ve fedakarlıkların sonucu. Tam zamanlı çalışabilmek için üniversiteyi bıraktım, iyi ki yapmışım. Serbest zamanlı yazar olarak çalıştım ve ilk 1.5 dolarımı kazandım. O günden beri geriye asla bakmadım. Şimdi ise bir imparatorluğun sahibiyim. İstediğim her yerden çalışabilirim. Şu an gezerken çalışabileceğim güzel yerler arayışındayım.

2. Yeniden Yatırım

Size önerebileceğim ikici tüyo ise yeniden yatırım yapın. Kazandıklarınızı yatırıma dönüştürün. Kazandıklarını gereksiz şeylere harcayan yatırıma dönüştürmeyen bir sürü insan gördüm. Sonunda google algoritmaları sitelerini vurduğunda dap dazlak ortada kaldılar. Stratejileri artık işe yaramıyor. Şimdiyse yeni bir projeye başlayacak parayı bulamıyorlar.

Bende işimle alakalı olmayan bir sürü şey alıyorum ama kazandıklarımın belirli bir kısmını her zaman işime tekrar yatırırım. Burada yanlış anlaşılmak istemem. Örneğin, 1200 dolar kazandıysam istediğim şeyler için 50 dolar harcarım. Kazandıklarımın en az yüzde seksenini geri işime yatırırım. Sizin de yapmanız gereken şeylerden bir tanesi de budur. Tüm yumurtaları bir sepette toplamayın, tekrar yatırın ve kaynaklarınızı çeşitlendirin.

Bilmeniz gereken şeyler bunlar. İnternette hiç kimse tam olarak nasıl para kazandığını size öğretmez. İnternetten nasıl para kazanılır tarzı şeyler zırvalayan gurular genellikle saçmalıktır. Kendileri bile para kazanamazlar ki size öğretsinler.

Harekete geçin ve ilk projenize başlayın. İlk 100 dolarınızı kazanana kadar da asla pes etmeyin. Deney yapın, öğrenin, araştırın. Dünya harikalarla dolu. Yapılamaz olanı yapın ve kendinizi şaşırtın. Ne olursa olsun,

ASLA VAZ GEÇMEYİN!

Tags

Leave a Comment!